Závěrečná zpráva

Úspěch na konferenci Security 2018 zaznamenaly hlavně případové studie a zahraniční řečníci.

Ve čtvrtek 1. března proběhl v Praze už 26. ročník konference Security 2018 pořádaný IT security společností AEC. Na konferenci se sešlo téměř 600 účastníků a 32 hlavních řečníků z celé Evropy. Podle závěrečného hlasování samotných účastníků konference letos zvláště zaujaly příspěvky v technické části programu a jejich konkrétní praktické zaměření. V hodnocení jednotlivých vystupujících pak návštěvníci konference ocenili zejména vystoupení zahraničních řečníků, z nichž mnozí přijeli na podobnou akci do České republiky vůbec poprvé.

Největší konference o kyberbezpečnosti v České republice Security pořádaná společností AEC letos představila 32 hlavních příspěvků od řečníků z celé Evropy. Mezi jednotlivými vystupujícími sklidili největší ohlas Tomáš Rosa z Reiffeisenbank, Tobias Schrödl, nebo Jan Tomíšek z Rowan Legal. Své příspěvky přednesli i Ivan Bartoš předseda České pirátské strany nebo Miroslava Matoušová z Úřadu pro ochranu osobních údajů.

V hodnocení tematických bloků vzbudily největší zájem technicky orientované části konference: “Evoluce bezpečnostních hrozeb” a “Konkrétní případy napadení”. Na přednáškách v těchto blocích účastníci konference nejvíce ocenili jejich odbornou hloubku a konkrétní zaměření. Z manažerské části programu pak zaznamenal pozitivní ohlas zejména blok “85 dní do GDPR”.

Charakter příspěvků jako vždy prověřovala speciální programová komise, která dohlížela na jejich striktní nezávislost a odbornou úroveň. Na konferenci dorazilo přesně 568 zaregistrovaných návštěvníků.

Výkonný ředitel společnosti AEC Tomáš Strýček k celé akci dodává: „Jsme rádi, že konference i v letošním roce sklidila u návštěvníků úspěch. Pozitivní je pro nás zejména fakt, že účastníci zaznamenali stále se zlepšující úroveň zejména v obsahové části a daří se nám tak plnit, co jsme si před lety vytýčili. Vnímám však, že naše konference už delší dobu není pouze o odborných přednáškách. Stala se významným networkingovým místem, kde se setkávají profesionálové z oblasti IT security a vyměňují si zkušenosti ze své práce.“
Používáte zastaralý prohlížeč, stránky se nebudou korektně zobrazovat. Aktualizovat