Závěrečná zpráva

Konferenci SECURITY 2015 navštívilo přes čtyři sta návštěvníků

Konference Security se koná bez přestávky již od roku 1992. Organizátoři akce si kladou za cíl připravit program nejen vysoce odborný, ale zejména nezávislý, tedy bez komerčních prezentací nebo marketingových přednášek. Není tedy divu, že se v pražském hotelu Clarion třetí únorovou středu sešlo více než čtyři sta předních bezpečnostních manažerů, specialistů a auditorů z celé České a Slovenské republiky.

Také v letošním roce konference probíhala paralelně ve dvou sálech, aby každý účastník získal možnost sestavit si program dle svých vlastních preferencí a vyslechnout si přesně ty přednášky, jejichž témata odpovídají jeho zájmům. Akci rovněž doprovázely krátké technické workshopy a třetí ročník oblíbené hackerské soutěže. V ní si mohli zájemci, mimochodem v řádech desítek soutěžících, pod dozorem zkušených penetračních testerů z domácí společnosti AEC vyzkoušet skutečné hackerské techniky kyberzločinců.

Na pódiu se během celého dne vystřídalo celkem dvacet šest přednášejících a ani letos nechyběli experti ze zahraničí. Hned v úvodním vizionářském bloku se představili tři z nich - Kirill Evreinov (Google), George Chiorescu (FireEye) a Sean Sullivan (F-Secure). Z výsledků návštěvnické ankety vyplynulo, že posluchači nejvíce ocenili tematické bloky Anonymita, Mobile Security a aktuální palčivý problém internetových fraudů.

Mezi přednášejícími sklidili největší úspěchy JUDr. Josef Donát se svým výkladem elektronických důkazů v on-line finanční kriminalitě a podvodech spáchaných s elektronickými platebními prostředky, JUDr. Jan Kolouch z Policejní akademie ČR s tématem anonymity v prostředí Internetu a uznávaný odborník na kryptologii, pan Tomáš Rosa z Raiffeisenbank, s prezentací Biometrie jako úloha detekce signálu.

„Neustále se snažíme konferenci posouvat o další stupínky výš a výš a otevírat ji odborníkům z oblasti bezpečnosti. Dříve jsme se hodně zaměřovali na to, co se děje v sálech, na kvalitu prezentací. Zjistili jsme, že konference se stala místem, kde se setkává security scéna z celé České a Slovenské republiky. Zde je to místo, kde se potkávají, kde si vyměňují své zkušenosti. Toto je rozměr konference, který jsme si dříve neuvědomovali. Proto jsme změnili místo konání do nových prostor, abychom jim umožnili co nejlepší podmínky pro networking. Spíš než na dodavatele jsme se zaměřili na zákazníky a připravili větší prostor k výměně názorů a zkušeností,“ řekl nám ing. Tomáš Strýček, ředitel pořádající společnosti AEC.
Používáte zastaralý prohlížeč, stránky se nebudou korektně zobrazovat. Aktualizovat