Závěrečná zpráva

Konference SECURITY trhla rekord návštěvnosti

Bezpečnost neodmyslitelně patří ke Cleverlance Group již déle jak 5 let. V rámci skupiny ji má na starosti AEC, které dlouhodobě patří v oblasti bezpečnosti čelní místo na tuzemském trhu. Právě tato společnost 14. února uspořádala již 22. ročník tradiční konference Security. Zatímco se ostatní bezpečnostní konference v České a Slovenské republice potýkají s úbytkem návštěvníků, naše konference se každoročně pyšní nárůstem počtu registrovaných účastníků, a to dokonce v řádu desítek. V letošním roce jsme v pražském hotelu Aquapalace přivítali čtyři sta IT security expertů, administrátorů, techniků a auditorů a stali jsme se tak největší ryze českou bezpečnostní konferencí pořádanou na našem území.

Největší předností a hlavním lákadlem je vysoce odborný a zejména nezávislý program dělený do tematických bloků a probíhající synchronně ve dvou sálech. Na naší konferenci není prostor pro marketingově-obchodní prezentace. Že se jedná o správně vytýčenou cestu, dokazují pozitivní ohlasy účastníků.

Největší ovace sklidili „domácí“ Martin Klubal, Adam Brunai a Oldřich Válka z pořádající AEC. Martin posluchačům předvedl náročné DDoS útoky, zatímco Adam mluvil o šifrování pevných disků a Olda rozebral bezpečnost tlustých klientů. Mezi další výborně hodnocené přednášky se zařadil pohled na antivirovou problematiku od Adriana Porcescu z Kaspersky Lab a případová studie BYOD Marka Zemana z Tatra banky.

Konferenci již potřetí doprovázela soutěž Capture the Flag. Všichni účastníci si mohli vyzkoušet hackerské techniky pod vedením zkušených pentesterů a seznámit se tak s metodami, které využívají opravdoví útočníci.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách i průběhu akce. Všem organizátorům je nyní již jasné, že konference Security již přerostla kapacitní možnosti pražského Aqupalace Hotelu a pro příští ročník nás tedy čeká stěhování a nové výzvy. Jedna etapa tedy končí, ale nová, a doufejme, že ještě větší a lepší, začíná…
Používáte zastaralý prohlížeč, stránky se nebudou korektně zobrazovat. Aktualizovat